سبد خرید خالی است.
دانستنی های مدیریت

6 عادت انسان های خلاق(بخش1)

6 عادت انسان های خلاق(بخش1)
تراویس برَدبِری، یکی از نویسندگان کتاب هوش عاطفی، در مورد عادات انسان های خلاق تحقیقات بسیاری کرده است و از میان آن ها تعدادی را که بین اکثر افراد مشترک بود، به عنوان استراتژی استخراج کرده است. ۶ استراتژی از اهمیت زیادی برخوردارند زیرا که می توانند طرز تفکر شما درباره خلاقیت را تغییر دهند. در بخش اول این مقاله ۳ مورد از این استراتژی ها را بررسی می کنیم. این استراتژی ها را امتحان کنید.

1. صبح زود از خواب برخیزید.
این درست است که تمام افراد خلاق، اهل صبح زود برخاستن نبوده اند؛ مثلاً کافکا تمام شب را مشغول نوشتن بیدار می ماند. اِستایرون، نویسنده کتاب پر فروش انتخاب صوفی، هر روز ظهر از خواب بر می خاست و حتی ۱ ساعت دیگر را نیز در تختخواب صرف "اندیشیدن" می نمود. با این وجود، اکثر ذهن های خلاق صبح زود بیدار می شدند. این لیست شامل افرادی مثل بنجامین فرانکلین، هُوارد شولز و ارنست همینگوی است. فرانکلین از صبح زود برای برنامه ریزی روزانه استفاده می کرد، درحالیکه شولز برای فرستادن ایمیل های انگیزشی به کارکنانش. با اینکه آنها برای رسیدن به هدف یکسانی سحرخیز نبوده اند اما برای این افراد خلاق، صبح زود بیدار شدن راهی برای افزایش تمرکز است. همینگوی هر روز ساعت ۵ صبح نوشن را آغاز می نمود. او می گوید: "کسی نیست که حواس شما را پرت کند، سرد است و همینکه مشغول نوشتن می شوید، وجودتان گرم می گردد."
راه عادت کردن به صبح زود از خواب برخاستن این است که هر روز صبح زود بیدار شوید و از چرت زدن در طول روز هرچقدر هم که خسته باشید بپرهیزید. در نهایت برای جبران کمبود خواب خود، شب ها زودتر به رختخواب می روید. چند روز اول ممکن است خواب آلوده و سست باشید اما بدنتان به سرعت عادت خواهد کرد.
2. بطور مداوم ورزش کنید
نتایج بسیاری از تحقیقات، تاثیرات مثبت ورزش بر روی خلاقیت را نشان داده اند. وضعیت فیزیکی مناسب، تمرکز و بهره وری شما را افزایش می دهد. همچنین ورزش فرصتی برای خلوت با خودتان فراهم می آورد. (ایمیل زدن یا پیامک فرستادن، در هنگام ورزش دشوار است) و شما وقت این را دارید که در مورد کارهایی که در دست دارید بیندیشید. در تحقیقی که در استنفورد انجام شد، نشان داد که ۹۰% افراد بعد از ورزش، خلاق تر بودند. جای تعجب نیست که بسیاری از افراد خلاق ورزش را در برنامه هر روز خود گنجانده اند.
3. به برنامه خود متعهد بمانید
یکی از باورهای رایج غلط در مورد خلاق بودن این است که باید طوری زندگی کنید که هیچگونه ساختار و برنامه مشخص و نداشته باشید و ضرورتی برای انجام کاری حس نکنید، اما عادات انسان های موفق و خلاق روش دیگری را نشان می دهد. در واقع، بیشتر افراد خلاق روز خود را به دقت برنامه ریزی می کنند. ویلیام جِیمز، روانشناسی که تاثیر برنامه ریزی بر خلاقیت را بررسی کرده است می گوید: " تنها با داشتن برنامه می توانیم ذهنمان را برای ظهور ایده های واقعاً جالب آزاد نماییم."
دیدگاه‌ها
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.

6 عادت انسان های خلاق(بخش1)

چگونه با دروغ گو برخورد کنیم؟

10عادت رهبران فوق العاده محبوب (بخش 2)

10 عادت رهبران فوق العاده محبوب (بخش 1)

نظرات شما