سبد خرید خالی است.
دانستنی های مدیریت

10عادت رهبران فوق العاده محبوب (بخش 2)

10عادت رهبران فوق العاده محبوب (بخش 2)
اگر می خواهید افراد با اعتقاد راسخ از شما پیروی کنند، باید رهبری دوست داشتنی باشید. رهبری زورگو حتی با چشم اندازی فوق العاده تنها می تواند برای مدت محدودی پیروان خود را هدایت کند؛ چنین رهبرانی بدون توجه به توانایی های پیروان خود، آنها را بی انگیزه می کنند.
یک رهبر دوست داشتنی بودن، کاملا تحت کنترل خود افراد و مربوط به هوش عاطفی می باشد. برعکس ضریب هوشی که خصوصیتی ذاتی است، هوش عاطفی مهارتی است که می توان با تلاش آن را بهبود بخشید.
قبلاً، در بخش اول این مقاله ۵ مورد از رفتارهای کلیدی که رهبران دارای هوش عاطفی بالا از خود نشان می دهند آمده است. در زیر به ادامه موارد می پردازیم:
۶. بخشنده هستند
همه ما برای افرادی که بطور مداوم دسترسی به منابع و دانش را محدود می کنند، کار کرده ایم، گویا نگران این هستند که اگر به هرچه که برای انجام کارمان نیاز است دسترسی داشته باشیم آنها را پشت سر خواهیم گذاشت. رهبران محبوب با بخشندگی، دانش و منابع در دسترس خود را در اختیار افراد دیگر می گذارند. آنها بیش از هر چیز میخواهند درست عمل کنند زیرا به این درک رسیده اند که این بخشی از وظایفشان به عنوان یک رهبر است و به اندازه کافی اعتماد به نفس دارند که موفقیت دیگران را عامل تضعیف موقعیتشان ندانند. در حقیقت باور دارند که موفقیت شما، موفقیت خودشان است.
۷. صادقانه عمل می کنند
رهبران دوست داشتنی از طریق اعمالشان و نه حرف هایشان الهام بخش اعتماد و احترام در دیگران هستند. بسیاری از رهبران در مورد اهمیت صداقت فقط صحبت میکنند در حالیکه رهبران محبوب در تک تک اعمالشان صداقت را رعایت می کنند.
حتی رهبری افسونگر نیز تا زمانی که صداقت در عمل پشتیبان حرف هایش نباشد، دوست داشتنی نخواهد بود.
۸. توانایی شناختن افراد را دارند
رهبران محبوب می توانند بدون لزوماً برقراری ارتباط شفاهی با افراد آنها را بشناسند. آنها با توجه حالات صورت، زبان بدن و آهنگ صدای افراد، متوجه می شوند در دل پیروانشان چه می گذرد. به عبارت دیگر، آنها از آگاهی اجتماعی بالایی برخوردارند که مهارتی اساسی در زمینه هوش اجتماعی به شمار می رود.
۹. قدر توانایی های بالقوه ها را می دانند
همانطور که رابرت براولت می گوید: کاریزما بیش از اینکه قانع کردن افراد به دوست داشتن شما باشد، قانع کردن افراد به دوست داشتن خودشان وقتی که شما در اطرافشان هستید، می باشد. رهبران محبوب تنها نقاط قوت افراد خود را نمی بینند بلکه اطمینان حاصل می کنند دیگران نیز از این نقاط قوت آگاهی دارند.
۱۰. جوهره دارند
دنیِل کین می گوید: کاریزما تنها برای جلب توجه افراد مفید است . زمانی که متوجه شما شدند باید چیزی برای گفتن به آنها داشته باشید. رهبران دوست داشتنی می دانند که دانش و تخصص در پیروزی پیروان آنها نقشی اساس ایفا می کند. به همین دلیل به طور منظم با افرادی ارتباط برقرار می کنند که بتوانند جوهره خود را با آنها در میان بگذارند. این رهبران لاف نمیزنند چون نیازی ندارند. آنها جوهره دارند و آن را با دیگران قسمت می کنند.

دوست داشتنی بودن یک حق طبیعی از زمان تولد نیست، بلکه نتیجه مهارت های قابل کسب برای موفقیت حرفه ای می باشد. همانند سایر مهارت های حرفه ای، می توان افرادی را که این مهارت ها را دارند مورد مطالعه قرار داد و رفتارهایی را که نتیجه بخش هستند مطابق با راه و روش هر شخص تعدیل کرد. این ۱۰ خصوصیت میتوانند راهنمای استراتژی رهبران در جهت افزایش محبوبیتشان باشد.
دیدگاه‌ها
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.

6 عادت انسان های خلاق(بخش1)

چگونه با دروغ گو برخورد کنیم؟

10عادت رهبران فوق العاده محبوب (بخش 2)

10 عادت رهبران فوق العاده محبوب (بخش 1)

نظرات شما