سبد خرید خالی است.
دانستنی های دکوراسیون

چطوری لکه ها را از سطوح گرانیتی پاک کنیم؟

چطوری لکه ها را از سطوح گرانیتی پاک کنیم؟
گرانیت در حال حاضر جای خود را در خیلی از آشپزخانه ها و حمام های مدرن پیدا کرده و به دلیل زیبایی و کارآمدی به انتخاب اول برای استفاده در بار آشپزخانه تبدیل شده است.
این سنگ طبیعی بسیار سخت و با دوام است، اما سطح متخلخل آن باید در حین نصب پر شود تا احتمال جذب شدن مایعات و انواع روغن ها از بین برود. پاکیزه نگه داشتن گرانیت معمولا به چیزی بیش از کشیدن دستمال مرطوب نیاز دارد. گاهی اوقات حتی با وجود بیشترین مراقبت ها، آن چه که نباید اتفاق می افتد.
وقتی که لکه های سمج آب که با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک نمی شوند، روی سطح گرانیت ایجاد می شود چکار باید کرد؟
لکه های آب یکی از انواع لکه هایی هست که معمولا در دو حالت بر روی بار آشپزخانه تشکیل می شود. اولی-که راحت تر هم پاک می شود- یک لکه آب ساده است که از تماس طولانی مدت کف یک لیوان و یا ظرفی دیگر با سطح گرانیتی میز تشکیل می شود. نوع دوم از این لکه ها توسط آب سخت (آب های دارای محتوای معدنی زیاد) که بر روی کانتر آشپزخانه خشک می شوند ایجاد می گردد و از جنس همان لکه های آزار هنده کنار شیر آب هستند.

اگر گرانیت زیبای روی کانتر آشپزخانه شما به یکی از این دو روش لکه دار شده، اصلا نگران نباشید و از روش های زیر استفاده کنید:

کانترهای گرانیتی آشپزخانه اگر به خوبی نگهداری شوند، علی رغم استفاده مداوم می توانند سال های سال زیبایی و سلامت خود را حقظ کنند. به این منظور راهکارهای زیر را مطالعه نمایید:
برای نظافت روزانه این سنگ های گرانیتی از آب و صابون یا محلول های مخصوص تمیز کردن سطوح سنگی استفاده کنید. محصولات تمیزکننده اسیدی به سطوح گرانیت شما آسیب می زنند.
لکه ها را به محض این که ایجاد شدند، پاک کنید، مایعات اسیدی مثل آب پرتقال یا آب لیمو یا حتی نوشابه در درازمدت می توانند باعث ایجاد شکاف و لکه در سطح گرانیت شوند.
برای از بین بردن لکه های آب، لکه ها را با مواد شوینده ملایم و آب و به وسیله یک برس نرم بشوئید و با آب تمیز آب بکشید و خشک کنید.
برای لکه های کمی سرسخت تر، خمیری از جوش شیرین و آب یا شامپو یا وایتکس تهیه کنید. با یک برس نرم کل سطح را بشوئید و تمام سطح را به دقت خشک کنید.
برای لکه های خیلی سرسخت و مقاوم، از پمادهای مخصوص برای سطوح گرانیتی استفاده کنید و یا خودتان مایه آن را با استفاده از آرد و هیدروژن پراکسید درست کنید. از این پمادها در هر بار مصرف به میزان زیاد استفاده کنید، سپس روی آن را یک کیسه پلاستیکی بکشید و کناره های آن را محکم کنید و اجازه بدهید به مدت ۲۴ ساعت یا بیشتر به همین شکل باقی بماند، سپس کیسه پلاستیکی را بردارید، سطح گرانیتی را با آب بشوئید و در مرحله بعد کل سطح را با دقت خشک کنید. این فرآیند شست و شو ممکن است باعث نفوذ مواد شیمیایی به داخل سنگ گرانیت شود، اما باز هم نگرانی ای وجود ندارد چرا که اگر این سطح به خوبی تمیز نگه داشته شود، دوباره این منافذ بسته خواهد شد.
دیدگاه‌ها
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.

چطوری لکه ها را از سطوح گرانیتی پاک کنیم؟

حمامی دریایی

حمامی کلاسیک و دنج

حمامی رویایی و آرامش بخش

نظرات شما