سبد خرید خالی است.
پشتیبانی کاویان
  • صفحه اصلی
  • امور مشتریان
  • پشتیبانی کاویان
  • آموزش تعویض پرلاتور شیرآلات

آموزش تعویض پرلاتور شیرآلات

پرلاتور یا آبفشان(aerator) چیست؟

در خروجی آب شیرآلات بهداشتی (faucet) مانند آبریز دوش، روشویی، ظرفشویی و خروجی شلنگ توالت از قطعه ای به نام پرلاتور یا آبفشان استفاده می گردد. پرلاتورها از خانواده قطعات کاهنده هستند و هدف از بکارگیری این قطعه در شیر کاهش مصرف آب، کنترل جریان آب، جلوگیری از فشار زیاد آب و پاشیده شدن آب به اطراف سینک و همچنین یکنواختی خروج آب است. پِرل (pearl) در انگلیسی به معنای مروارید می باشد و پرلاتور به اصلاح آب را به جریانی مروارید مانند تبدیل می کند.

چطور پرلاتور را نصب و یا تعویض کنیم؟

جهت نصب پرلاتور از قطعه ای به نام بوش استفاده می گردد که بهمراه واشری زیر پرلاتور آب بندی بهتر را تامین می کند. پس از قرار دادن پرلاتور در بوش بهتر است آنرا با دست در مسیر خروج آب بست و آب بندی کرد. استفاده از آچار برای محکم کردن آن، ممکن است در هنگام باز و تمیز کردن رسوبات ایجاد دردسر کند.
در بعضی موارد بعلت جمع شدن شن و ماسه آب و یا تاسیسات منزل در پشت پرلاتور شیرآلات (علم شیر) و یا شلنگ، فشار آب کم می گردد و یا آب به اطراف پاشیده می شود. در این صورت بوش را باز کرده و توری پرلاتور را با استفاده از فشار آب تمیز نمایید. همچنین می توان پرلاتور را برای یکی دو ساعت درون سرکه قرار داد و پس از تمیز شدن در جای اولیه خود نصب نمود.

پرلاتور سکه ای

یکی از نکات مهم درمورد پرلاتورهای سکه ای شیرآلات اینست که به راحتی با دست و بدون نیاز به آچار قابل باز و تمیز کردن باشند چون ممکن است هر مصرف کننده ای دسترسی به آچار نداشته باشد. پرلاتورهای سکه ای بهمین منظور طراحی شده اند که با سکه یا کلید قابل باز کردن و رسوبگیری می باشند. باید مراقب باشید که به اندازه آنها را محکم کنید تا برای دفعات بعدی هم به راحتی باز شوند.
بوش و پرلاتور هم مانند سایر قطعات محصولات شیرآلات کاویان دارای 5 سال گارانتی هستند. درصورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال فنی با واحد خدمات پس از فروش شرکت کاویان به شماره 02122981556 تماس حاصل فرمایید.


استفاده از این مقاله صرفا با لینک فعال مجاز است.

 

نظرات شما